آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

در سال‌‌های اخیر، لیزر‌ موهای بدن مراجعه‌کننده زیادی داشته است. برای از بین بردن مو‌های زائد بدن روش‌های مختلفی در چند سال اخیر به وجود آمده است از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به سالن‌های آرایشی مخصوص اپلاسیون، مومک، تیغ، موبر و دستگاه اپیلیدی اشاره کرد. البته این روش‌ها گذارا و کوتاه مدت بوده و باعث موهای زیر پوستی و نیز جوش‌ها در زیر پوست می‌شود. لیزر مو‌های زائد می‌تواند مانند بسیاری از تکنولوژی‌های امروزه مورد قبول و تائید محدودی از مشتریان واقع نشود بنابراین از مراجعه به مکان‌های انجام دهنده‌ی لیزر بدون در نظر گرفتن تبلیغات یا قیمت باید خودداری‌ نمود؛ چراكه توجه نداشتن به قیمت و تبلیغات انجام‌دهندگان این مراکز باعث تاثیر مخرب و زیان‌آوری می‌شود و ممکن است حتی سلامتی فرد مراجعه کننده را به خطر بیندازد. لیزر مو‌های زائد زیر بغل اخیرا از پرطرفدارترین‌ها بوده که قصد داریم در این مطلب راجع به آن صحبت کنیم.

 

 

انتخاب لیزر

برای برطرف کردن موهای زائد به تشخیص پزشک متخصص از دستگاه‌های مختلفی استفاده می‌شود. عوامل زیادی در انتخاب نوع دستگاه لیزر و زمان‌بندی و تعداد جلسات تأثیرگذار است؛ از جمله این موارد می‌توان به نوع پوست، رنگ مو‌ی زائد و ضخامت مو در آن محدوده‌ اشاره کرد. اگر از لیزر‌ مناسبی برای رفع مو‌های زائد استفاده نکنيم، علاوه بر از دست رفتن هزینه‌های هنگفت، بازگشت دوباره‌ی موها و رشد مجدد موها را نیز در پی خواهد داشت؛ پس یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انجام لیزر باید به آن توجه شود، کیفیت و نوع دستگاه لیزر است.

یکی از بهترین دستگاه‌هایی که می‌شود با آن به طور تقریبی با حداقل تعداد جلسات درمانی حدود 6 الی 8 جلسه از شر موهای زائد خلاص شد، دستگاه دایود است که توانایی از بین بردن مو‌های زیر پوستی را نیز دارد و این در واقع آن را از سایر دستگاه‌های لیزر متمایز می‌کند.

آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

 

فواید انجام لیزر مو‌های زائد زیر بغل برای خانم‌ها

معمولا در نقاط مختلفی از بدن سیاهی‌هایی دیده می‌شود که لیزر‌های مو می‌توانند پاسخگو‌ی این مشکل باشند. لیزر‌ موی زیر بغل باعث درمان موهای برگشته به پوست و نیز درمان قطعی و برگشت‌ناپذير مو‌های زائد بدن می‌شود. البته همانطور که در پیش اشاره شد، استفاده از مراکز درمانی معتبر، پزشک سرشناس و نیز انتخاب نوع دستگاه مناسب برای بدن شما در قطعی بودن و برگشت ناپذیر بودن این مو‌های زائد حائز اهمیت است.

از فواید دیگر لیزر، می‌توان به این‌ها اشاره کرد که دستگاه لیزر کاملا ایمن بوده و ضرری برای فرد مراجعه‌کننده، چه بعد از انجام لیزر و چه هنگام آن نخواهد داشت، بر روی غده‌ی لنفاوی تاثیر ندارد، بریدگی و زخم در زیر بغل اتفاق نمی‌افتد و همچنین برعکس دیگر روش‌ها باعث از بین بردن موهای زیر پوستی نیز می‌شود لذا پوست را کاملا صاف و تمیز و شفاف می‌کند.

فایده‌ی دیگر انجام لیزر در ناحیه‌ی زیر بغل برای خانم‌ها، کاهش عرق زیر بغل، از بین رفتن سوزش ناشی از تیغ برای اصلاح زیر بغل، کاهش تایم استحمام، نرم، صاف و سفیدتر کردن پوست زیر بغل و از بین بردن موهای ریز حاصل از اپیلاسیون است؛ لذا انجام لیزر موهای زائد زیر بغل برای خانم‌ها مفید است.

همچنین بعد از لیزر، استفاده از کرم‌های روشن‌کننده یا تیره‌کننده‌ی پوست که به صورت موقت هستند نیز آسان‌تر می‌شود. به علاوه شما دائما می‌توانید بدون در نظر گرفتن موهای زیر بغل از تاپ و تیشرت‌های آستین کوتاه استفاده کنید زیرا دائما نیاز به اصلاح و از بین بردن این مو‌ها ندارید و همیشه آماده‌‌ی پوشیدن هر نوع لباسی هستید. این روش مانند سایر روش‌های از بین‌برنده‌ی موهای زیر بغل دردناک نیست و به راحتی با آن می‌توانید از شر این موهای آزاردهنده خلاص شوید.

یک روش درمانی راحت است که به طور معمول برای تمامی عمر شما کافیست و نتیجه‌ی آن به طور معمول دائمی خواهد بود. شما پس از صرف هزينه برای لیزر موهای خود دیگر مجبور به صرف هیچ هزینه‌ی دیگری نخواهید شد.

آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

 

لیزر برای چه افرادی مضر است؟

در واقع لیزر کردن برای تعدادی از افرادی نامناسب‌ است؛ افرادی که دارای اختلالات هورمونی هستند، داروهای خاصی را مصرف می‌کنند؛ افرادی که پوست آن‌ها برنزه است، همچنین افرادی که سابقه‌ی بیماری‌هایی مثل لوپوس، تبخال‌های مکرر و پی‌درپی، مبتلا بودن به برخی از بیماری‌ها، مصرف داروهايي که در آن از طلا استفاده شده است دارند و یا سابقه‌ی وجود تاتو یا کک و مک در محل لیزر، داشتن جوش‌های چرکی و فعال و همچنین داشتن پیشینه‌ی گوشت اضافه در محل‌های عمل و مصرف ایزوترتینویین دارند. افراد باردار نیز باید از انجام لیزر پرهیز کنند.

درد لیزر

لازم به ذکر است که این روش نیز مانند تمامی روش‌های مطرح شده دارای درد است زیرا اساس کار لیزر این است که به کمک گرما و انرژی‌های کم به محل مورد نظر حرارت و گرما می‌دهند و این حرارت باعث می‌شود که این مو‌های زائد از ریشه سوزانده شوند؛ البته این مقدار درد بسته به نوع موهای زائد شما می‌باشد اما خبر خوشایند این است که این درد امروز به روش‌های مختلفی همانند به روش کرم‌های خنک‌کننده و بی‌حس‌کننده از بین می‌رود و باعث می‌شود این درد به حداقل ممکن برسد.

آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

 

جلسات انجام لیزر مو‌های زائد زیر بغل

همانطور که گفتیم، به طور میانگین حدود 6 تا 8 جلسه برای انجام لیزر مو‌های زائد زیر بغل وقت لازم است. موهای زائد در بدن دائما در حال رشد هستند اما این میزان رویش در بدن یکسان نیست؛ بنابراین باید لیزر مو به صورت ماهانه و در چند جلسه صورت بگیرد تا این موهای زائد از بین برود. البته ممکن است این رشد موهای زائد بعد از چندین جلسه لیزر و پس از اتمام جلسه‌ها کاملا متوقف نشود و به عبارت دیگر رشد ممتدی داشته باشند؛ اما حداقل مزیت لیزر موهای زائد این است که موهای شما در ناحیه زیر بغل کمرنگ، نازک و کمتر می‌شوند.

آشنایی با لیزر مو‌های زائد زیر بغل

 

اعمال بعد از لیزر مو‌های زائد زیر بغل

یک سری اعمال و مراقبت‌هایی وجود دارد که پس از لیزر باید به آن‌ها توجه کنیم تا روند بهبودي در ناحیه‌ی زیر بغل سریع‌تر انجام شود. توجه کنید که:

موهای این ناحیه را نکنید، محل لیزر شده را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید، استفاده از مام و دیگر لوازم آرایشی بهداشتی در ناحیه‌ی لیزر ممنوع است. همچنین از دست زدن به زیر بغل خودداری کنید. البته این اعمال در برابر دیگر روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد عوارض و خطراتش کمتر می‌باشد. برای همین است که عموم مردم به این کار روی آورده‌اند و از بین بردن موهای زائد به وسیله‌ی لیزر یک امر شایع و عمومی در کل جهان تبدیل شده است.

لیزر هم مانند سایر روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل دارای عوارض است؛ اما این عوارض برعکس بقیه‌ی روش‌ها بسیار کوتاه مدت و گذرا هستند. نکته‌ی مهم که نباید آن را فراموش کنیم این است که لیزر زیر بغل در اکثر افراد برگشت‌ناپذیر بوده؛ بنابراین اگر برایتان ممکن است و می‌خواهید از دست این موهای زائد خلاص شوید، این راهکار را امتحان کنید.

 

سخن پایانی

داشتن موهای زائد زیر بغل از مشکلات هر انسانی است و همواره باعث می‌شود تا انسان چند بار در هفته موهای زائد زیر بغل خود را با طرقی از بین ببرد که هر کدام عوارضی را برای انسان دربر دارد. بهتر است از اپلاسیون برای زیر بغل خود استفاده کنید زیرا ضرر بسیار زیادی به بدن و مخصوصا غده‌های موجود در دست و زیر بغل می‌رساند.
جدیدترین و کامل‌ترین روش برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل، لیزر کردن است که علاوه بر همه‌ی این‌ها تضمینی‌ترین روش برای از بین بردن موها نیز می‌باشد. این روش بدون درد است و شما می‌توانید با خیال راحت بر روی یک روش بی‌خطر و آسان سرمایه‌گذاری کنید و سپس از داشتن پوستی لطیف و بدون مو لذت ببرید.

تنها طی چند جلسه می‌توانید از شر تمام موهای زائد بدن خود راحت شوید!

 

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و از آن نهایت استفاده را برده باشید. نظرات خود در رابطه با این مطلب با ما در میان بگذارید. همچنین برای رزرو نوبت می‌توانید با شماره تماس‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما