طب سوزنی لاغری

 

طب‌ سوزنی لاغری یکی از شیوه‌های درمانی است که متخصصان این حوزه از آن برای درمان و برطرف‌ کردن بسیاری از بیماری‌هایی که انسان‌ها به آن مبتلا می‌شوند، استفاده می‌کنند. طب ‌سوزنی قدمتی پنج هزار ساله دارد و همان‌طور که می‌دانید، پزشکان چینی از این روش برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده می‌کردند. اما در دنیای امروز، پزشکان و متخصصان سراسر جهان از آن برای درمان امراضی که انسان‌ها به آن‌ها مبتلاست، استفاده می‌کنند و هر روز به‌ دنبال کاربرد جدیدی از این روش در معالجه‌ی بیماری‌ها هستند.

یکی از معضلاتی که انسان امروزی با آن روبه‌روست، چاقی و افزایش توده‌های چربی شکم و پهلوهاست که ناشی از کم‌تحرکی و پشت‌میزهای طولانی ‌مدت است. بهترین و موثرترین روش برای رهایی از این چربی‌های مزاحم که تناسب اندام شما را به ‌هم می‌زند، انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی به‌ طور روزانه و مداوم در کنار داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب است.

طب ‌سوزنی لاغری هم برای کاهش این چربی‌های مزاحم، دست‌به‌کار شده و روش‌های زیادی را هم برای از بین بردن آن‌ها ارائه داده ‌است. اگر می‌خواهید با این روش‌ها بیش‌تر آشنا شوید، طول مدت درمان و هزینه‌های آن را بدانید، در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با جنبه‌ی جدیدی از کاربرد طب‌سوزنی لاغری در چربی‌سوزی و لاغری شکم و پهلوها آشنا کنیم.

طب سوزنی و لاغری 

طب‌ سوزنی لاغری چگونه موجب کاهش وزن می‌شود؟

همان‌طور که اشاره‌ نمودیم، استفاده از طب‌ سوزنی لاغری به عنوان یکی ‌از روش‌های سنتی می‌تواند سبب کاهش وزن و از بین رفتن توده‌های چربی اضافی بدن شما شود. با استفاده از این روش، فرآیند متابولیسم یا همان سوخت‌وساز بدن شما بهتر انجام شده که این خود روشی موثر چربی سوزی و کاهش وزن است.

هم‌چنین با استفاده از این روش، نقاطی از بدن که در هضم و گوارش مواد غذایی در بدن شما نقش دارند، تحریک شده و سبب می‌شود که شما مواد غذایی کمتری در طول روز مصرف کنید و به این ترتیب خواهید توانست وزن خود را کنترل کنید.

 

قبل ‌از اقدام به انجام طب سوزنی، با یک متخصص خوب مشورت کنید

شما باید قبل ‌از انجام طب ‌سوزنی لاغری ، با یک مشاور در این زمینه مشورت کنید و مشکلات احتمالی گوارشی خود را با او در میان بگذارید. متخصصین طب ‌سوزنی با در نظر گرفتن شرایط شما، دلایل چاقی شما را تشخیص می‌دهند و روش درمانی مناسب را در اختیار شما قرار خواهند داد.

طب سوزنی و لاغری 

تاثیر طب سوزنی گوش بر لاغری

متخصصان لاغری، گوش را برای لاغری شما هدف قرار می‌دهند. اعتقاد رایجی که در این زمینه وجود دارد این است که با دستکاری کردن نقاط خاصی از گوش، می‌توان میل به خوردن غذا را در افراد کاهش داد. جالب است بدانید که پزشکان طب سوزنی لاغری  از همین روش برای کمک‌کردن به افراد معتاد به مصرف مواد مخدر و سیگار هم استفاده می‌کنند.

 

استفاده از طب سوزنی مچ پا برای لاغری

متخصصان طب سوزنی از مچ پا هم برای لاغری شما استفاده می‌کنند. یکی دیگر از هدف‌های متخصصان طب سوزنی لاغری برای لاغری و کاهش وزن شما، بالای استخوان مچ پای شماست که اصطلاحا به آن قوزک پا هم گفته می‌شود.

تحریک این قسمت از بدن، سبب بهبود عملکرد گوارش خواهد شد و به ‌این ترتیب شما کاهش وزن فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد.

طب سوزنی و لاغری 

تاثیر طب سوزنی زیر زانو

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در طب ‌سوزنی از قسمت‌های زیر زانو که در فاصله‌ی چند سانتی‌متری بیرون زانو قرار گرفته هم برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. استفاده از این قسمت به این دلیل است تا معده، عملکرد مناسب‌تری داشته ‌باشد. وقتی که روند هضم غذا در معده‌ی شما به‌ درستی انجام گیرد و مواد مغذی در رگ‌های خونی به‌ جریان درآیند و به قسمت‌های مختلف بدن برسند، مطمئن باشید که توده‌های چربی بدن شما به‌ طرز قابل‌ توجهی کاهش خواهند یافت و کاهش وزن چشمگیری را تجربه خواهید کرد.

اگر می‌خواهید در استفاده از این روش به نتایج بهتری دست یابید، روزی یک دقیقه زیر زانوی خود را مالش و فشار دهید تا نتیجه‌ی بهتری از درمان خود با استفاده از طب ‌سوزنی درمانی  کسب کنید.

 

تحریک اطراف شکم هم بسیار موثر است

تحریک زیر شکم هم می‌تواند در چربی سوزی بسیار موثر باشد؛ نقطه‌ای که در زیر آخرین رگ‌های شما قرار دارد و مسئولیت آن هم مبارزه با انواع اختلالات گوارشی، زخم، درد کمر و اختلالات اشتهایی است.

با تحریک حدودا 7.5 سانتی‌متر پایین‌تر از شکم خود هم می‌توانید کاهش وزن را تجربه کنید.

البته یک نقطه‌ی دیگر هم در فاصله‌ی 3.5 سانتی‌متری ناف روی شکم وجود دارد که سبب بهبود گوارش شده و در کاهش چربی‌های شکمی و پهلوها بسیار موثر است. این فرآیند با افزایش گردش خون در ناحیه‌ی شکمی صورت گرفته و بدین ترتیب دستگاه گوارش، عملکرد بهتری خواهد داشت.

برای اینکه از این روش درمانی هم نتیجه‌ی مطلوبی را کسب کنید، روزانه و به مدت دو دقیقه این قسمت از بدن خود را با دو انگشت فشار دهید. پس از آن و به آرامی، انگشتان خود را به طرف بالا و پایین حرکت و روی شکم خود ماساژ دهید. انجام این فعالیت‌ها و اینگونه ماساژها، به ‌عنوان مکمل فرآیند درمان با استفاده از طب‌سوزنی عمل کرده و به ‌این ترتیب شما در مدت‌ زمان کوتاه‌تری یه نتیجه‌ی مطلوب و مدنظرتان دست خواهید یافت.

طب سوزنی و لاغری

آرنج یکی ‌دیگر از اهداف متخصصان طب سوزنی

آرنج در ارتباط مستقیم با روده‌ی بزرگ انسان است. بنابراین در طب سوزنی لاغری برای لاغری شکم و پهلوها از این قسمت از بدن، مخصوصا از قسمت خارجی آن کمک می‌گیرند.

در طب سوزنی به رطوبت بین بافت‌های بدن، بلغم گفته ‌می‌شود. تحریک آرنج سبب می‌شود که این آب میان بافت‌ها سریع‌تر و بهتر به کلیه‌ها انتقال یافته و به این ترتیب آب اضافی میان بافت‌ها دفع شود.

ماساژهای دو دقیقه‌ای قسمت ذکر شده در کاهش وزن با طب سوزنی و از بین بردن چربی‌های اضافی شکم و پهلوها بسیار موثر و مفید است.

چند جلسه‌ی درمانی برای طب سوزنی نیاز است؟

برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب باید صبور باشید و جلسات درمانی را به ‌طور مداوم انجام دهید. معمولا انجام دو جلسه‌ی درمانی در هفته به‌ مدت هشت تا دوازده هفته توسط متخصصان این ‌حوزه‌ی درمانی پیشنهاد می‌شود.

البته این مدت‌زمان بسته به میزان چاقی افراد و ویژگی‌های بدنی هر فرد، متفاوت است. برای آگاهی از مدت‌ زمان دقیق دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب، حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

طب سوزنی و لاغری

هزینه‌ی لاغری با استفاده از طب‌ سوزنی چه‌قدر است؟

متاسفانه درمان با استفاده از طب‌ سوزنی لاغری ، شامل پوشش خدمات بیمه‌ای نمی‌شود. لاغری با استفاده از طب ‌سوزنی هم از این قاعده مستثنی نیست و شما باید برای این کار، هزینه‌ی نسبتا زیادی بپردازید. البته این هزینه‌ها به تعداد جلسات درمانی شما، مکانی که برای درمان انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد.

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با کاربرد طب‌ سوزنی لاغری در کاهش چربی‌های شکم و پهلو و لاغری اندام‌های مختلف بدن شما آشنا کنیم. فراموش نکنید که فعالیت‌هایی را که به ‌عنوان مکمل در درمان به آن اشاره کردیم را حتما انجام دهید تا به نتیجه‌ی مطلوب خود در مدت ‌زمان کمتری دست ‌یابید.

انجام این فعالیت‌ها اصلا دشوار نیست و فقط دو تا سه دقیقه زمان از شما خواهد گرفت. اما انجام روزانه و مداوم آن بسیار اثربخش خواهد بود.

اگر این مطلب برای شما مفید بود، از مطالب دیگر سایت کلینیک هستیا دیدن کنید. همچنین سوالات خود را درقسمت دیدگاه ها بیان کنید تا کارشناسان ما به آنها پاسخ دهند.

تماس با ما