همه چیز درباره‌ی لیزر موهای زائد پا

همه چیز درباره‌ی لیزر موهای زائد پا

داشتن پاهایی با پوست صاف و یکدست تقریبا آرزوی هر خانمی است. بدین منظور برای برطرف کردن موهای زائد و اصلاح پا معمولا افراد از کرم‌ها، تیغ اصلاح، اپیلاسیون با موم و یا دستگاه اپیلاتور و لیرز موهای زائد پا استفاده می‌کنند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خودشان را دارند. اصلاح موهای زائد پا با کرم و تیغ‌های اصلاح در کمترین زمان و بدون درد انجام می‌شود و این دو روش ارزان‌ترین روش‌های اصلاح موهای زائد به شمار می‌روند. اما ممکن است پوست پا تحریک شود و حساسیت نشان دهد. حتی در بهترین حالت ممکن بدون حساسیت هم شما مجبور هستید این کار را مکررا انجام دهید تا همیشه پوستی تمیز داشته باشید و یا حتی ممکن است بعد از اصلاح از تمیزی پوست خود راضی نباشید. اگر به دنبال بهترین روش برای این کار هستید، لیزر موهای زائد برای خانم‌ها پیشنهاد می‌شود که اخیرا در میان مردم بخصوص خانم‌ها طرفدار زیادی داشته است. اگر به دنبال آن هستید که بدانید لیزر موهای زائد پا چگونه انجام می‌شود و چه مزایایی دارد، این مطلب را از دست ندهید.

همه چیز درباره‌ی لیزر موهای زائد پا 

 

لیزر موهای زائد پا

اصلاح با موم یا وکس پوست پا را تمیز می‌کند و می‌تواند حتی به عنوان لایه‌بردار نیز باشد. در این کار باید تبحر خاصی داشت تا هم موهای زائد به خوبی برداشته شوند و هم پوست را خراب نکنند. اما این روش به دلیل کشیدگی که روی پوست ایجاد می‌کند، ممکن است پوست پای افراد حساس و با پوست نازک را زخم یا حتی کبود کند. همچنین این کشیدگی‌های پی در پی در پوست ممکن است در مدت زمان طولانی باعث شل شدن پوست پا شود. پوست پای برخی خانم‌ها نیز ممکن است به مواد وکس یا موم حساسیت نشان دهد و موجب التهاب در پوست شود. در صورت تبحر نداشتن در استفاده از این روش ممکن است منجر به سوختگی با موم داغ، حساسیت به پارچه اپیلاسیون، انتقال عوامل بیماری‌زا و ایجاد جوش در صورت باز ماندن منافذ پوستی شود. مورد شایع دیگری که در اپیلاسیون رخ می‌دهد، به وجود آمدن موهای زیرپوستی است که به علت کشیدگی، ساقه موها ضعیف شده و بجای رشد به سمت بالا به سمت پوست پیچ خوده و به داخل پوست پا نفوذ می‌کنند. در این صورت در نقاطی از پا برجستگی‌های چرکی بوجود می‌آید.

روش دیگری که برای اصلاح موهای زائد پا استفاده می‌شود، کندن و از ریشه درآوردن موها با استفاده از دستگاه اپیلاتور است. این روش کمی دردناک است اما به مرور زمان درد کمتر می‌شود و پوست فرد به آن عادت می‌کند. استفاده از دستگاه معمولا ساده است و به مرور موهای پا نازک‌تر نیز می‌شوند و سرعت رشد موها نیز کمتر می‌شود. اما به هر حال در استفاده از این دستگاه محدودیت‌هایی وجود دارد؛ بخش‌های از بدن مانند پشت پا را به سختی می‌توان اصلاح کرد. موهای ضخیم کمی دردناک‌تر هستند و در این روش شما باید اجازه دهید موهای پا تا حدی که دستگاه بتواند آن‌ها را بگیرد رشد کند.

تمام روش‌های گفته شده در بالا با تمام معایب و مزایایی که دارند همه یک روش‌ها موقت به حساب می‌آیند. اما اگر به دنبال روشی هستید که به طور دائمی از شر موهای زائد پا خلاص شوید، بهتر است روشی جدید یعنی لیزر موهای زائد را تجربه کنید.

همه چیز درباره‌ی لیزر موهای زائد پا

 

لیرز موهای زائد پا به چه صورت انجام‌ می‌شود؟

معمولا این کار توسط پزشک یا اپراتور دستگاه لیزر انجام می‌گیرد. متخصص با استفاده از دستگاه پرتو نوری با انرژی زیاد را روی پوست پا در نواحی خواسته شده متمرکز می‌کند. موهای زائد به دلیل تیره بودن به وسیله انرژی لیزر سوزانده می‌شوند و به این شکل فولیکول مو نیز از بین می‌رود. فولیکول‌های موی پا همیشه در دو حالت استراحت و رشد هستند. در فاز استراحت اشعه لیزر بر فولیکول‌های مو تاثیری نخواهد داشت. به همین دلیل چندین جلسه برای از بین بردن موهای زائد پا نیاز است. در لیزر موهای پا، در اثر اشعه و سوختگی بوی گوگرد به مشام می‌رسد.

متخصص با توجه به درخواست افراد، نواحی مختلفی از پا را تحت لیزر قرار می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید موهای زائد هر ناحیه‌ای از پا را که ترجیح می‌دهید با لیزر از بین ببرید و پوستی صاف و داشته باشید. قسمت‌هایی از پا که معمولا لیزر می‌شوند به شرح زیر هستند:

ساق، ران، باسن، انگشتان پا یا کل پا.

به انتخاب خود فرد یک ناحیه یا ترکیبی از دو ناحیه برای لیزر انتخاب می‌شوند.

در طول لیزر موهای زائد پا، موها از ریشه سوزانده می‌شوند بنابراین در طول چند جلسه تقریبا تمام موها از بین می‌روند. درست است که هزینه‌ اولیه لیزر پا در ابتدا زیاد به نظر می‌رسد اما در مقایسه با هزینه‌ی شکل‌های دیگر برطرف کردن موهای زائد در طول زمان به‌صرفه‌تر خواهد بود. اما در هر صورت، فولیکول‌های موهای پا ممکن است بعد از مدتی خود را ترمیم کرده و در نتیجه دوباره موها رشد کنند. بنابراین شاید لازم باشد بعد از چند سال دوره لیزر درمانی خود را دوباره تکرار کنید.

همه چیز درباره‌ی لیزر موهای زائد پا

 

نکاتی که قبل از لیزر پا باید بدانید

قبل از شروع جلسات لیزر موها بهتر است با متخصص مشورت کنید تا نکات و دستورالعمل‌های لازم جهت اثر بخشی بیشتر و کمتر شدن عوارض جانبی لیزر را گوشزد کند. قبل از جلسات لیزر موی پا بهتر است پوست خود را با اپلاسیون تحریک نکنید و از مصرف داروهایی مانند آسپرین که خطر خونریزی را افزایش می‌دهد خودداری کنید. در صورتی که پوست خود را برنزه کرده‌اید یا عفونت خاصی دارید، از لیزر اجتناب کنید. توصیه پزشکان این است که در صورت داشتن پوست‌های تیره باید از سفیدکننده پوست استفاده کنید.

 

مزایای حذف موهای زائد پا با لیزر

چند جلسه لیزر با حذف دائمی موهای زائد، پوست‌ پایی صاف و یکدست به شما می‌دهد. اما توجه کنید که لیزر فقط در موهای سیاه و ضخیم اثر خواهد داشت و بر موهای کرکی تاثیری ندارد. از جمله مزایای لیزر موهای زائد پا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • حذف تقریبا دائمی موها
  • بی‌نیازی به سایر روش‌های مو زدایی
  • هزینه و زمان کمتر نسبت به روش‌های دیگر
  • رهایی از موهای همیشه نوک زده
  • رهایی از التهابات و حساسیت‌های انواع روش‌های اصلاح مو زائد
  • از بین رفتن تمام موهای زائد فقط در طی چند جلسه
  • در نهایت آسایش و راحتی افراد و حس تمیزی و لطافت در پا

 

کدام دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد پا مناسب‌تر است؟

برای پوست‌های تیره معمولا لیزر YAG‌ توصیه می‌شود زیرا طول موج این نوع لیزر بلندتر است و بسیار حساس است و دقیق‌تر به فولیکول مو نفوذ کرده و تاثیر بدی روی پوست اطراف نمی‌گذارد. نوع لیزر دایود و الکساندریت نیز از دستگاه‌های موثر و مطمئن برطرف کردن موهای زائد پا است.

 

در طول جلسات لیزر پا چه اتفاقی می‌افتد؟

تعداد جلساتی که باید وقت بگذارید تا تمام موهای زائد پای شما از بین برود بستگی به ناحیه مورد نظر و ضخامت موهای زائد دارد. در طول جلسات برای کاهش درد بهتر است از کرم‌های بی‌حسی استفاده کنید تا درد را کمتر کند. در حین انجام لیزر باید از عینک مخصوص محافظ چشم استفاده کنید تا اشعه به چشم آسیب نرساند. در پروسه لیزر ممکن است سوزش احساس کنید که تا حدی طبیعی است؛ و بعد از اتمام جلسه نیز کمی قرمزی و تورم مشاهده می‌شود که این علائم کاملا موقتی است و با کرم‌ها و پمادها تا حدی قابل حل خواهد بود. بعد از هر جلسه بهتر است پوست پای خود را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید اما به راحتی قادر خواهید بود فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرید.

 

 

حرف آخر

همانطور که می‌دانید، اصلاح کردن موهای زائد پا با تیغ، وکس و… پس از مدتی بسیار خسته‌کننده، زمانبر و پرهزینه خواهد بود. لیزر موهای زائد هیچکدام از این عوارض را با خود به همراه ندارد و می‌تواند شرایطی را به وجود بیاورد که شما دیگر لحظه به لحظه دغدغه‌ و استرس اصلاح پوست بدن خود نداشته باشید و همیشه از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرید.

قطعا بسیاری از افراد علاقمندند که پاهایی بدون مو داشته باشند. شما با لیزر کردن می‌توانید بدون هیچ خطر و عوارضی چنین پاهایی داشته باشید. لیزر موهای زائد می‌تواند در درازمدت ظاهر شما را بسیار زیباتر کند و هم از لحاظ هزینه و زمان برایتان بسیار سودمند باشد.

اگر این مطالب مفید بود، از دیگر مطالب ما نیز دیدن کنید و نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

تماس با ما