طب سوزنی لاغری

طب سوزنی لاغری چیست؟

طب سوزنی لاغری در چند سال گذشته جایگاه ویژه‌ای در میان مردم پیدا کرده است. پزشکان به نتایج جالبی از این طب دست‌یافته‌اند که ما در این مقاله قطره­ایی از این دریای بیکران را مطالعه می‌کنیم. طب سوزنی تاثیرات بسیار چشمگیری بر بدن و بیماری‌ها بخصوص بر روی لاغری دارد.

اگر به یاد داشته باشید، کلینیک زیبایی هستیا در مقالات گذشته، به طور کامل در مقاله‌ای جامع به معرفی و بررسی طب سوزنی پرداخت. اکنون در نظر داریم تا در این مقاله، تنها به بررسی تاثیر این طب بر لاغری و کاهش وزن بدن بپردازیم و آن را از جهات گوناگون بررسی ‌کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

طب سوزنی لاغری چیست؟

طب سوزنی

همانطور که می‌دانید، در این روز­ها به دلیل ماشینی شدن امور و پشت میز نشینی، چاقی بدن از جمله شکم و پهلو معظل بزرگی شده است. برای بیشتر شدن سوخت ‌و ‌ساز بدن و رسیدن به تناسب اندام، لازم‌ است رژیم غذایی ساده‌‌ای را نیز دنبال کنید که برای بدن شما مناسب‌تر هستند.

مانند غذا‌های زود‌ هضم، دارای ارزش غذایی، غذاهایی که زیاد غنی نشده‌ باشند و قند بالایی ندارند. در رژیم خود میوه، سبزیجات، مغز‌ها، غلات به طور کامل استفاده کنید و مصرف لبنیات، قند‌ها، کره بادام زمینی، موز، غذا‌های خام، میوه‌های سیتر‌اتی و سویا را کم کنید. اما طب سوزنی خود به تنهایی بر روی لاغری تاثیر چشمگیری دارد؛ به طوری که با انجام آن به راحتی شاهد کاهش وزن و لاغری خود، آن هم با روشی کاملا طبیعی خواهید شد.

تاثیر طب سوزنی بر لاغری

یکی از شایع‌ترین روش طب سوزنی، روش سوزن کردن در گوش است. به این صورت که به مدت پانزده دقیقه در گوش به فاصله چند هفته و به مدت ده جلسه تحویز می‌شود. یکی از باور‌هایی که بین عموم رایج است، تاثیر QI (انرژی زندگی) بر بدن است که با فعال کردن آن، وزن کاهش یافته و بدن به چهار‌چوب اصلی و نرمال خود باز می‌گردد.

طب سوزنی لاغری چیست؟

چگونه طب سوزنی به کاهش وزن کمک می‌کند؟

عملکرد طب سوزنی در لاغری به شیوه‌­ای ‌است که از طریق تنظیم و بهبود مواردی، باعث لاغری و کاهش وزن بدن شما می‌شود. این موارد عبارتند از:

کاهش اشتها:

دو هورمون گرسنگی در بدن به نام‌های لپتین و گر‌لین وجود دارند. گر‌لین گرسنگی را به بدن اطلاع می‌دهد ولی لپتین برعکس عمل می‌کند و سیری را اطلاع می‌د‌‌هد‌. طب سوزنی با دستکاری این هورمون‌ها، فعالیت لپتین را بالا برده و پرخوری را کنترل می‌کند.

بهبود هاضمه:

ممکن است سیستم گوارشی شما با طب سنتی معده و کلیه نظم بیشتری داشته‌ باشد. طب سوزنی هضم را سرعت بخشیده و با بهبود سلامت روده‌ها به یبوست، نفخ و… کمک می‌کند و ‌این گونه است که سوخت ساز بدن را تنظیم کرده و باعث لاغری می‌شود.

طب سوزنی لاغری

کاهش التهاب:
مشکلات التهاب و استرس در روده و قسمت‌های دیگر بدن باعث کاهش متابولیسم شده‌‌ است و موجب تقلا‌ی سیستم ‌ایمنی بدن می‌شود. حتی می‌تواند سلامت قلب و سیستم‌ گوارشی را تحت تاثیر قرار‌ دهد. طب سوزنی با تنظیم پاسخ‌های ایمنی بدن و کاهش استرس، کاهش وزن را به حداکثر می‌رساند‌.
تولید هورمون:

وقتی هورمون‌ها از تعادل خارج می‌شوند، فعالیت‌های بدن تاثیر منفی می‌گیرند. طب سوزنی با متعادل کردن سطوح هورمون‌ها در طحال، در ‌لاغری بسیار موثر است‌.

ارتقا‌ی متابولیسم:

ناحیه تیروئید با سوزن تحریک‌ شده و باعث ارتقا‌ی غده هیپوفیز می‌شود که یک محل کلیدی برای بدن که در ارتباط با متابولیسم است. چربی‌سوزی را در بدن افزایش داده و باعث لاغری می‌شود.

بهبود خلق:

سوزن‌ها با آزاد سازی اند‌ورفین (هورمون شادی و سرخوشی)، استرس و اضطراب را کاهش‌ داده و از پر‌خوری به واسطه استرس جلوگیری می‌کنند.

طب سوزنی لاغری چیست؟

 

آیا در کنار طب سوزنی، رژیم غذایی نیز لازم ‌است؟

طب سوزنی، خود تاثیر چشمگیری بر سوخت و ساز و لاغری دارد اما برای تاثیر بیشتر و سوخت و ساز بالاتر بدن، لازم است رژیم غذایی مناسبی در کنار طب سوزنی رعایت کرد. بهترین رژیم غذایی استفاده از غذا­­های ساده، غذا­هایی که زود هضم می­شوند، زیاد غنی نشده­‌ها، میوه، سبزیجات، مغز­ها، غلات و حذف لبنیات، قند­ها­، کره بادام زمینی، موز، غذا­های خام، میوه­‌های سیتراتی و سویا از رژیم غذایی می‌باشد. به یاد داشته ­باشید که نوشیدنی‌­های سرد و غذاهای سرد مانند اسموتی، شیک­‌ها و سالاد­ها، متابولیسم بدن را سرکوب کرده و از لاغری جلوگیری می­‌کنند.

طب سوزنی لاغری چیست؟ 

نقاط حساس برای طب سوزنی

وقتی که صحبت از لاغری با استفاده از طب سوزنی می­‌شود، فکرها به سمت یکسری از نواحی کلیدی می‌رود که در بالا به آن­‌ها اشاره شده است.

درمان از طریق گوش

پس از مطالعاتی که در رابطه با تاثیر طب سوزنی گوش در لاغری انجام شده، توجه‌­ها به سمت این طب نیز بیشتر شده است. گوش یکی از نواحی سفت بدن است که تراکم عصبی بالا و ارتباط زیادی با دیگر قسمت­‌های بدن دارد. برای کاهش وزن، دو­ رویکرد مهم و اصلی وجود دارد که برای گرسنگی، یک سوزن و یا تکنیک پنج سوزنی برای اثرات پیچیده‌تری بر روی بدن است.

درمان تک سوزنی

روش تک سوزنی روشی ساده­تر نسبت به روش پنج سوزنی است. در ناحیه نزدیک به انتهای تراگوش، غضروف سفت گوش داخلی که به پوست نزدیک­‌ترین فاصله را دارد، تک سوزنی وارد می‌­شود که اشتها را کاهش داده و گرسنگی را کنترل می­‌کند.

درمان پنج ستونی

این رویکرد پیچیده‌­تر از روش تک سوزنی است. در این رویکرد، گوش مانند یک میکروزوم کل بدن را درمان می‌کند. با فرو کردن سوزن­‌ها به گوش، عملکرد درون ­ریز، طحال و معده تنظیم می‌شود. از دیگر ویژگی­های درمان پنج سوزنی می‌توان به کاهش استرس و افزایش انرژی اشاره کرد.

طب سوزنی لاغری چیست؟

طب سوزنی مخصوص لاغری شکم و پهلو

از همان جلسات اول می‌توان اثر آن را به خوبی مشاهده کرد.

3 روش از طب سوزنی مختص لاغری شکم و پهلو:

طب سوزنی کاشت نخ

طب سوزنی لیزری

طب الکتریکی

دوره درمان برای لاغری پهلو و شکم هشت تا دوازده هفته می‌­باشد که هدف آن رسیدن به وزن ایده‌­آل است. در کنار آن ماساژ شکمی، تمرینات تنفسی، مکمل­‌ها، گیاهان دارویی و رژیم غذایی می‌تواند ما را به هدف نزدیک­‌تر کند.

موضع آرنج برای لاغری شکم و پهلو

وقتی آرنج را به سمت بالا جمع می‌کنیم، به موازات تای آرنج، نقاطی موجود ­است که با ماساژ دادن آن نقاط و با تحریک به وسیله نیدل­‌های مخصوص به روده بزرگ متصل می‌شود و روده‌ها آب میان بافتی بدن را کاهش می­دهند. این آب میان بافتی که بلغم نام دارد، به کمک روده به کلیه رفته و سوخت و ساز بدن را افزایش­ می‌­دهد و منجر به کاهش حجم می­‌شود.

طب سوزنی لاغری چیست؟ 

آیا طب سوزنی لاغری عوارضی برای بدن دارد؟

پاسخ این سوال منفی است. سوزن­‌های طب سوزنی بسیار ظریف و نازک هستند. در تحقیقات به عمل ­آمده در رابطه با طب سوزنی و تاثیرات و مضررات آن بر روی بدن، هیچ ضرر ماندگار و عارضه بر بدن مشاهده نشده است و در آخر، طب سوزنی طب تایید ­شده و بی­ ضرر است که با آن هم می‌توان درد­ها را تسکین داد و هم سوخت ساز بدن را بالا ­برد و در نتیجه باعث لاغری شد.

 

برای انجام طب سوزنی به کجا مراجعه کنیم؟

کلینیک زیبایی هستیا واقع در تهران، آماده‌ی پذیرش شما برای انجام انواع خدمات پوست، نظیر طب سوزنی، ماساژ درمانی، گواشاتراپی، لیزر موهای زائد، مزونیدلینگ، میکرونیدلینگ و… است. خصوصا در این روزها با وجود بیماری کرونا، با خیال راحت می‌توانید به این کلینیک مراجعه کنید.

چرا که این کلینیک از محیطی کاملا بهداشتی و ضدعفونی شده و همچنین به همراه نیروهای کاربلد و ماهر است که در سریع ‌ترین زمان ممکن تمامی خدمات شما را انجام می‌دهند. جهت رزور نوبت، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت می‌توانید اقدام کنید.

تماس با ما