لیزر موهای زائد برای خانم‌ها

همان‌طور که می‌دانید، روش‌های متنوع و زیادی برای از بین ‌بردن موهای زائد خانم‌ها وجود دارد که البته هرکدام مزایا و معایبی هم دارند؛ مثلا هنگام استفاده از تیغ، علاوه ‌بر اینکه کار بسیار زمانبری است، ممکن است با یک بی‌احتیاطی کوچک، در سطح پوست خراش و بریدگی ایجاد شود. کرم‌های موبر هم بوی نامطبوعی دارند که استفاده‌کنندگان از این مواد چندان راغب به تحمل این بوی نامطبوع نیستند. علاوه ‌بر این، بسیاری از خانم‌ها در پایان به نتیجه‌ی دلخواه خود نخواهند رسید. استفاده از لیزر موهای زائد، یکی از شیوه‌های متداول است که طی سال‌های اخیر، طرفداران زیادی هم پیدا کرده ‌است. در این مطلب با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکاتی را که برای از بین ‌بردن موهای زائد با لیزر به آن‌ها نیاز دارید، با شما به اشتراک بگذاریم.

موهای کدام قسمت از بدن را می‌توان با لیزر از بین برد؟

شما با استفاده از لیزر می‌توانید موهای زائدی را که در صورت و لب شما روییده ‌است را از بین ببرید. استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد پاها (بالا یا پایین پا، روی پا و انگشتان)، بازو و زیر بغل هم کاربردی است.

 

استفاده از لیزر چه فوایدی دارد؟

یکی از مهم‌ترین فواید استفاده از این روش، کاهش دائمی و توقف رشد موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن است. هم‌چنین، لیزر موهای زائد بسیار سریع انجام می‌شود و شما خواهید‌ توانست در مدت‌ زمان بسیار کوتاهی، موهای زائد قسمت وسیعی از بدن خود را از بین ببرید.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد خانم‌ها 

آیا لیزر موهای زائد، دردناک است؟

شاید به جرات بتوان گفت که بسیاری از افراد، هنگام استفاده از لیزر، متوجه درد چندانی نشده‌اند. البته میزان درد در افراد مختلف بسیار متفاوت است و به رنگ و ضخامت پوست و قسمتی که قرار است لیزر انجام شود، بستگی دارد. در مجموع می‌توان گفت که استفاده از لیزر، در مقایسه با اپیلاسیون و وکس، درد کمتری دارد. برای اینکه طی این فرآیند درد کمتری احساس کنید، می‌توانید از انواع کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده کنید. البته با گذشت چند جلسه از لیزر، میزان درد بسیار کمتر خواهد شد و تحمل آن برای افراد بسیار راحت‌تر و عادی خواهد شد.

هم‌چنین به تازگی در دستگاه لیزر، از سیستم‌هایی به ‌نام کولینگ استفاده می‌کنند که در کاهش درد احساس ‌شده بسیار مفید و موثر است.

 

لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی

همان‌طور که می‌دانید، رعایت بهداشت ناحیه‌ی تناسلی، بسیار مهم و از بروز بسیاری بیماری‌هایی که سبب عفونت خواهد شد، جلوگیری خواهد کرد. بسیار از خانم‌ها، برای لیزر موهای زائد این قسمت از بدن خود، بسیار دغدغه‌مندند. سوال‌های بسیاری هم در این زمینه مطرح شده که آیا لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی، ممکن است آسیب‌رسان و حتی موجب نازایی در خانم‌ها شود؟

قبل‌ از هر چیز این نکته را به شما یادآور می‌شویم که لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی، اگر به شیوه‌ی اصولی و توسط متخصصان این حوزه انجام شود، هیچ عوارضی برای خانم‌ها نخواهد داشت. میزان نفوذ هرکدام از پرتوهای لیزر قابل تنظیم است و تنها به ‌میزانی نفوذ می‌کند که بتواند ریشه‌ی موهای زائد بدن شما را از بین ببرد. بنابراین برای استفاده از لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی خود هیچ نگران نباشید.

اما این نکته را هم مدنظر قرار دهید که اگر لیزر در مکان مناسبی انجام نشود، و یا طول‌ موج لیزر به ‌درستی انتخاب نشود، ممکن است پس ‌از لیزر، با سوختگی پوست خود در این ناحیه روبه‌رو شوید. هم‌چنین ممکن است رنگدانه‌های پوست بدن شما از بین ‌رفته و در این قسمت از پوست بدنتان لک ایجاد شود.

لیزر موهای قسمت تناسلی درد زیادی هم ندارد. اما چون پوست این قسمت از بدن نسبت به سایر قسمت‌های بدن شما کمی نازک‌تر است، ممکن است پس از لیزر کمی  احساس سوزش کنید. اگر هنگام لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی، با درد مواجه شدید، می‌توانید از سیستم خنک‌کننده دستگاه لیزر استفاده کنید. هم‌چنین کرم‌های بی‌حس‌کننده‌ی موضعی زیادی هم در بازار موجودند که با استفاده از آن‌ها، درد شما هنگام لیر به‌ میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد خانم‌ها

 

آیا لیزر موهای زائد ناحیه‌ی تناسلی، سبب سرطان خواهد شد؟

از بابت ابتلا به سرطان و انواع دیگر بیماری‌های پوستی هم خیالتان راحت باشد. چرا که استفاده از لیزر در ناحیه‌ی تناسلی، هیچ عارضه‌ای از قبیل ابتلا به انواع بیماری‌ها را نخواهد داشت، به‌ شرطی که لیزر، به شیوه‌ای کاملا اصولی و در مکان‌هایی که مجوز وزارت بهداشت را دارند، انجام شود.

 

آیا در دوران بارداری و شیردهی، می‌توان از این لیزر استفاده نمود؟

هرچند مطالعات انجام‌ شده در این زمینه، هیچ ممنوعیتی را برای لیزر موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن هنگام بارداری و شیردهی خانم‌ها نشان نداده‌اند، اما به توصیه‌ی پزشکان بهتر است خانم‌ها در این برهه‌ی حساس زندگی خود، از لیزر استفاده نکنند و اگر تمایل به استفاده از لیزر برای از بین‌ بردن موهای زائد خود دارند، حتما با پزشک متخصص در این زمینه مشورت و سپس اقدام کنند.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد خانم‌ها

آیا رنگ پوست در لیزر موهای زائد تاثیرگذار است؟

پاسخ به این سوال مستلزم در نظر گرفتن سایر موارد مانند ضخامت پوست و ناحیه‌ی رویش مو و عوامل بسیار دیگری دارد. اما به ‌طور کلی می‌توان گفت که انجام لیزر در خانم‌هایی با پوست رنگ روشن، بسیار نتیجه‌بخش‌تر از خانم‌هایی است که پوستی با رنگ تیره دارند. چرا که رنگدانه‌های پوست تیره، پرتوهای لیزر را به اشتباه انداخته و ممکن است این پرتوها به هدف نهایی خود که همان ریشه‌ی موی روییده شده ‌است، نرسند.

البته با توجه به پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های لیزر متنوع‌تر با قابلیت‌های بسیار بالاتری ساخته‌ شده‌اند که متناسب با هر رنگ پوستی، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

تاول زدن، تبخال زدن، ورم کردن، زخم شدن و تیره شدن رنگ پوست از جمله عوارضی است که لیزر پوست‌های تیره ممکن است به‌ دنبال داشته ‌باشد.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد خانم‌ها 

از بین ‌بردن موهای زائد نیازمند چند جلسه است؟

عوامل بسیار زیادی در تعداد جلسات درمانی موثر خواهند بود؛ مثلا ضخامت و رنگ پوست، وسعت قسمت انتخاب ‌شده برای لیزر و…

اما به ‌طور کلی پس از انجام شش تا هشت جلسه‌ی درمانی و با فاصله‌ زمانی چهار تا شش هفته به نتیجه‌ی دلخواه خود خواهید رسید. افرادی که کمتر از چهار جلسه برای درمان اقدام نموده‌اند، معمولا به نتیجه‌ی دلخواه خود برای از بین ‌بردن دائمی موها نرسیده‌اند.

بهتر است افرادی هم که پوست خود را برنزه کرده‌اند تا زمانی که رنگ پوست به حالت طبیعی خود بازنگشته از این روش برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده نکنند.

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد خانم‌ها 

کلام پایانی

با توجه به مطالب گفته ‌شده، لیزر، یکی ‌از بهترین و موثرترین روش‌های از بین ‌بردن موهای زائد است. این روش در مقایسه با سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد، فواید زیادی هم دارد که در متن به آن‌ها اشاره ‌شد.

در انتها به چند نکته‌ی مهم هنگام استفاده از لیزر اشاره خواهیم‌ کرد:

  • قبل از هرچیز، سعی کنید مکانی مطمئن را برای لیزر موهای زائد خود استفاده کنید و انجام این کار حساس را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید تا دچار عوارض جانبی نشوید. گول تبلیغات افراد و آرایشگاه‌هایی را که این کار را برای شما با هزینه‌ی پایین‌تری انجام می‌دهند را هرگز نخورید و سعی کنید مکان مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.
  • چند روز قبل ‌از انجام لیزر، از انجام انواع روش‌های از بین ‌برنده‌ی موی زائد مانند استفاده از موچین و یا استفاده از موم بپرهیزید.
  • پس از لیزر موهای زائد خود، مخصوصا لیزر موهای زائد صورت، تا چند روز به‌ هیچ وجه در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید و اگر مجبور به خروج از خانه شدید، حتما از انواع کرم‌های ضدآفتاب و کلاه و عینک ‌آفتابی برای محافظت از پوست خود استفاده کنید.

خانم‌های عزیز جهت انجام لیزر موهای زائد بدن می‌توانند به کلینیک زیبایی هستیا واقع در تهران مراجعه کنند. این کلینک با برخورداری از بهترین متخصصان، اپراتورها و از همه مهم‌تر به‌روزترین دستگاه‌های لیزر، پذیرای شما عزیزان در سریع‎‌ترین سرعت است. جهت مشاوره و رزرو نوبت می‌توانید به راحتی از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت اقدام کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید نظرات و سوالات خود را درباره‌ی این مطلب با ما در میان بگذارید.

تماس با ما